Z ostatniej chwili

Po zabezpieczeniu nielegalnych automatów właściciel wstawił nowe

2020-08-27 13:23:48 informacje
img

W ubiegłym tygodniu operacyjni z wydziału kryminalnego ponownie weszli do lokalu, w którym kilka dni wcześniej ujawnili 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych. W miejscu uprzednio zabezpieczonych maszyn stały już 4 nowe. Tego samego dnia w innym salonie gier w centrum Częstochowy nieumundurowani policjanci zabezpieczyli 3 kolejne nielegalne urządzenia. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą wysokie kary finansowe. Dodatkowo za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata - informuje częstochowska Policja.

Nieumundurowani funkcjonariusze z wydziału kryminalnego częstochowskiej policji 16 sierpnia weszli do salonu gier i wspólnie z urzędem skarbowym zabezpieczyli 7 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Stróże prawa zabezpieczyli wtedy 3 nielegalne automaty i 4 komputery, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych. Maszyny wraz z dokumentacją zostały przekazane do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Kilka dni później, podczas kolejnych działań wymierzonych w nielegalny hazard, ci sami policjanci weszli do tego samego lokalu i po raz kolejny wyszli z „jednorękimi bandytami”. Tym razem w salonie gier znajdowały się 2 nowe niezarejestrowane automaty i 2 komputery.

W tym samym dniu operacyjni weszli do innego częstochowskiego salonu gier, gdzie również zabezpieczyli kilka urządzeń, na działanie których wymagana jest koncesja, zezwolenie lub bez zgłoszenie.

Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej częstochowskich stróżów prawa, w ciągu tygodnia na terenie Częstochowy udało się zabezpieczyć 14 urządzeń do gier hazardowych. Postępowanie prowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za urządzanie nielegalnych gier losowych grozi grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0147 seconds.