Z ostatniej chwili

Początek prac na Sosnowej

2023-11-06 14:12:15 informacje
img

Rozpoczyna się remont ul. Sosnowej. Do połowy grudnia trzeba się liczyć z utrudnieniami. Za kilka dni prace ruszą także na ul. Nagietkowej..
Miejski Zarząd Dróg informuje, że w związku z przystąpieniem przez wykonawcę do robót związanych z przebudową ul. Sosnowej (dzielnica Ostatni Grosz) – od czwartku 2 listopada trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Pierwsze prace będą wykonywane w rejonie bloków nr 17/19, 21/23, 25/27.
Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę jezdni, chodnika i miejsc postojowych na odcinku ul. Sosnowej o długości 261 m. Prace mają polegać na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni i odtworzeniu nawierzchni z betonu asfaltowego. Na istniejących chodnikach zostanie wymieniona nawierzchnia na kostkę betonową.
Na całym odcinku drogi publicznej ul. Sosnowej obowiązywać będzie strefa ruchu z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. W ramach remontu zostanie odtworzony istniejący próg zwalniający z kostki betonowej.
Miejski Zarząd Dróg – przepraszając za utrudnienia – prosi jednocześnie o czasowe nieparkowanie w tym rejonie samochodów.
Prace mają się zakończyć do połowy grudnia. Wykonawcą jest firma Rafalin z Blachowni. Koszt zadania to 776 tys. zł.
MZD zapowiada także realizację zadania „Podniesienie parametrów technicznych poprzez wzmocnienie konstrukcji nawierzchni ul. Nagietkowej”. Tu prace mają rozpocząć się dziś, w poniedziałek 6 listopada.Ilustracja: Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0177 seconds.