Z ostatniej chwili

Podali psu pomocną dłoń

2021-01-18 15:02:19 informacje
img

O dzisiejszej, poniedziałkowej wizycie niecodziennego gościa w Komendzie Miejskiej  informuje częstochowska Policja. Samotny i wystraszony pies błąkał się w pobliżu głównego wejścia do jednostki. Zauważył go z okna swojego biura podinsp. Rafał Zemła i zaopiekował się nim. Wspólnie z profilaktykiem - mł. asp. Kamilem Sowińskim podzielił się z nim swoim drugim śniadaniem i napoił letnią wodą. 

Czworonożny gość wyglądał jakby się zgubił. Był zdezorientowany i przestraszony z powodu sytuacji, w której się znalazł. Policjanci wezwali na miejsce odpowiednie służby.

Nakarmiony i napojony piesek trafił już do schroniska, gdzie będzie oczekiwał na swoich właścicieli.

Jeśli widzisz zwierzę, które potrzebuje pomocy, albo widzisz błąkającego się bezdomnego czworonoga, zadzwoń pod numer alarmowy 997, 986, 112 lub poinformuj służby za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Nigdy nie próbuj na siłę łapać obcego psa. Jeśli nasze zachowanie go wystraszy, broniąc się, może nam zrobić krzywdę. Nie przepędzajmy też bezdomnych psów. Może się okazać, że zbłąkana suka opiekuje się w pobliżu swoimi szczeniakami. Reagujmy zwłaszcza teraz, gdy temperatura na zewnątrz grozi im zamarznięciem.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0193 seconds.