Z ostatniej chwili

Podali się za pracowników wodociągów i okradli

2020-11-10 12:53:37 informacje
img

Złodzieje i oszuści w całym kraju podejmują próby dokonania kradzieży mieszkaniowych metodą „na legendę”. Tym razem pojawili się w Częstochowie. Dzięki czujności operacyjnych z komendy złodzieje, którzy okradli 86-letnią mieszkankę Częstochowy, podszywając się pod pracowników wodociągów, zostali zatrzymani. Kryminalni odzyskali też skradzione pieniądze - informuje częstochowska Policja.

Operacyjni z Częstochowy wytypowali i zatrzymali czterech sprawców kradzieży mieszkaniowej. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Częstochowy. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Dwaj mężczyźni i dwie kobiety wzbudzili zaufanie 86-latki, podając się za pracowników wodociągów. Po przedstawieniu wymyślonej historii o awarii weszli do mieszania pokrzywdzonej pod pozorem sprawdzenia pionów wodnych. W trakcie pobytu w mieszkaniu częstochowianki skradli 60 tys. zł. oraz biżuterię. Daleko nie udało im się odejść. Obserwowani przez kryminalnych zostali zatrzymani bezpośrednio po kradzieży. Wszystko, co na chwilę straciła kobieta, w całości do niej wróci.

Cała czwórka przyznała się do popełnienia zarzucanego im czynu. Wobec wszystkich podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi 5 lat więzienia.

Policja apeluje i przypomina – seniorze nie daj się oszukać!

  • -Uważaj na to, z kim rozmawiasz.
  • -Nie wpuszczaj do domu nieznajomych.
  • -Sprawdzaj tożsamość osób, które pukają do twoich drzwi.
  • -Jeśli ktoś przekroczy próg twojego mieszkania, nie spuszczaj go z oczu i nie zostawiaj samego.
  • -Nie pokazuj i nie przekazuj nikomu swoich kosztowności oraz oszczędności. 
  • -Pamiętaj, że w razie zagrożenia, wątpliwości lub wizyty nieproszonych lub natarczywych gości, co do intencji których masz wątpliwości, zawsze możesz powiadomić o zdarzeniu Policję, dzwoniąc pod nr telefonu 112 .

Page generated in 0.0158 seconds.