Z ostatniej chwili

Podejrzana o napaść na młodą kobietę

2020-10-15 11:43:58 informacje
img

Za kradzież i rozbój odpowie przed sądem kobieta zatrzymana przez częstochowskich funkcjonariuszy. 51-latka, grożąc użyciem noża i używając przemocy, zaatakowała pokrzywdzoną, zmuszając ją do oddania swojego mienia. Krzyki usłyszeli mężczyźni przebywający w pobliżu. Ruszyli na pomoc i dokonali obywatelskiego ujęcia podejrzanej. Najbliższe 3 miesiące 51-latka spędzi w areszcie - informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło we wtorek kilka minut po północy. Jak ustalili policjanci, sprawczyni podeszła do młodej kobiety i przyłożyła do jej pleców parasolkę, twierdząc, że to broń. Następnie bijąc ją po głowie, zażądała wydania torebki. Wołanie o pomoc usłyszeli będący w pobliżu mężczyźni. Przybiegli na pomoc i zatrzymali napastniczkę. Chcąc uniknąć kary, kobieta obiecała zapłacić za wyrządzone szkody, twierdząc, że mieszka w pobliżu. Tak naprawdę nie zamierzała tego uczynić i po wejściu do mieszkania zamknęła się w nim. Wówczas o wszystkim pokrzywdzona powiadomiła Policję. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał 51-latkę. Okazało się, że zatrzymanej  poszukiwali policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku.

Jak wynika z ustaleń kryminalnych, to niejedyne jej przewinienia. Kilka godzin wcześniej kobieta dopuściła się podobnego czynu. Nie udało się jej go osiągnąć z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonej.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator zawnioskował do sądu o areszt tymczasowy. Sąd przychylił się do tego wniosku i 51-latka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Fot. Materiły częstochowskiej Policji

Page generated in 0.013 seconds.