Z ostatniej chwili

Test fontanny na Starym Rynku

2020-11-19 11:36:55 informacje
img

W poniedziałkowy wieczór na rewitalizowanym  Starym Rynku swoje kolorowe oblicze zaprezentowała nowa „tańcząca” fontanna. Po zakończeniu inwestycji będzie jedną z głównych atrakcji tego miejsca - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Nowa fontanna, dzięki zastosowaniu kilkudziesięciu dysz, które wyrzucają wodę na różną wysokość, sprawia wrażenie roztańczonej. Do tego dochodzi specjalne kolorowe oświetlenie, które dodatkowo podkreśla klimat miejsca.

Nowy wodotrysk to jeden z najbardziej atrakcyjnych elementów kończącej się niedługo przebudowy Starego Rynku. Po zrealizowaniu całej inwestycji na mieszkańców będą czekały też m.in. balansujące rzeźby Jerzego Kędziory (dziś rozpoczyna się ich montaż), oszklony pawilon z wyeksponowaną częścią starego ratusza, amfiteatr,  kawiarnia. Pierwotnie rewitalizacja Starego Rynku miała zostać ukończona w sezonie letnim, jednak ze względu na pandemię oraz trudności logistyczno-terenowe termin oddania był przekładany na jesień, a następnie na końcówkę roku. Obecnie wszystko wskazuje, że prace związane z częścią drogową inwestycji oraz dotyczące przebudowy i aranżacji płyty Starego Rynku powinny się zakończyć do końca 2020 r. Na początku przyszłego trwać mogą jednak jeszcze prace wewnątrz pawilonu, który ma eksponować m.in. pozostałości murów starego Ratusza. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Page generated in 0.0139 seconds.