Z ostatniej chwili

Podejrzany o wytwarzanie materiałów wybuchowych groził podłożeniem bomba

2019-02-23 18:25:51 informacje
img

Policjanci z Częstochowy przy współpracy ze śledczymi z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz śląskimi antyterrorystami zatrzymali 67-latka w związku z podejrzeniem wytwarzania przez niego materiałów wybuchowych. Jak się okazało, mężczyzna w mieszkaniu posiadał środki służące do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z własnoręcznie wytworzonymi, metalowymi nabojami. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli substancje, które zostaną wysłane do badań. Ponadto jak ustalono mężczyzna wcześniej groził, że podłoży bomby w urzędach państwowych - informuje częstochowska Policja.
67-letni mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany przez policjantów wczoraj w swoim mieszkaniu. Mundurowi znaleźli w mieszkaniu mężczyzny środki mogące służyć do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z własnoręcznie skonstruowanymi, metalowymi przedmiotami w kształcie pocisków. Prekursory materiałów wybuchowych oraz amunicja zostaną poddane badaniom. W czynnościach prowadzonych w mieszkaniu 67-latka współpracowali policjanci z Częstochowy oraz z katowickiej komendy wojewódzkiej. Śledczy oraz policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Częstochowy pracowali z kryminalnymi oraz mundurowymi z laboratorium kryminalistycznego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a także z pirotechnikami z katowickiego samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego. Ponadto jak ustalono, mężczyzna wcześniej groził, że podłoży bomby w urzędach państwowych.
Czynności w sprawie trwają. Za posiadanie materiałów wybuchowych lub substancji, która może zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób, grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0326 seconds.