Z ostatniej chwili

Podróbki warte co najmniej pół miliona

2021-10-26 12:52:09 informacje
img

Policjanci z Częstochowy zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w niedzielę 6 osób, które handlowały podrobioną odzieżą. Na jednym z częstochowskich targowisk zabezpieczyli nielegalny towar o wartości nie mniejszej niż 500 tys. zł. Zatrzymanym grozi do 2 lat więzienia.

Policjanci z częstochowskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację dotyczącą sprzedaży podrobionej odzieży w Częstochowie.

W ubiegłą niedzielę nieumundurowani policjanci na jednym z targowisk natrafili na 6 stoisk, na których oferowano do sprzedaży bluzy, kurtki, spodnie, koszulki i bieliznę z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych producentów odzieży. Na miejscu, oprócz policjantów, obecny był również przedstawiciel kilku z pokrzywdzonych firm, który wstępnie oszacował wartość podrobionych wyrobów na kwotę nie mniejszą niż 500 tys. zł.

Stróże prawa zatrzymali 5 mężczyzn i kobietę narodowości bułgarskiej w wieku od 22 do 44 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu podrobionego towaru grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0164 seconds.