Z ostatniej chwili

Podstępem weszli do mieszkania, by pobić i okraść lokatorów

2021-02-17 12:13:28 informacje
img

Policjanci z „szóstki” zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 22 do 42 lat, którzy w środku nocy wtargnęli do jednego z mieszkań w Częstochowie, a następnie, używając przemocy i gazu pieprzowego, okradli mieszkańców. Jak się okazało, to znani częstochowskiej Policji recydywiści. Decyzją sądu na 3 miesiące trafili do aresztu – informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 lutego w dzielnicy Raków. Około godz. 2.00 43-letni mężczyzna i jego 53-letnia partnerka usłyszeli, że ktoś się dobija do ich mieszkania. Zza drzwi odezwał się znajomy męski głos, dlatego kobieta otworzyła drzwi. Jednak zamiast mężczyzny, którego się spodziewała, do mieszkania wtargnęło 3 jego kolegów. Swoją wizytę rozpoczęli od pobicia mieszkańców i obezwładnienia ich przy użyciu gazu. Następnie wynieśli z mieszkania wszystko, co wartościowe. Lokatorzy nie byli w stanie rozpoznać sprawców, ponieważ mieli oni zakryte twarze. Do akcji wkroczyli częstochowscy kryminalni, którzy już następnego dnia zatrzymali sprawców tego brutalnego rozboju.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. W związku z tym, że popełnili przestępstwo w warunkach recydywy, w więzieniu mogą spędzić nawet kilkanaście lat.

Page generated in 0.0146 seconds.