Z ostatniej chwili

Podsumowanie 6. edycji festiwalu „Moc-art”

2023-11-23 12:01:03 informacje
img

Na gali finałowej tegorocznej, 6. edycji festiwalu „Moc-art”  wystąpili podopieczni kilku placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Zwieńczeniem był koncert Kuby Badacha – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Akcja „Moc-art’’ ma poszerzać samoświadomość osób niepełnosprawnych, ich rozwój i uwrażliwianie na sztukę. W ramach spotkań i warsztatów uczestnicy mogli się wykazać na polu plastycznym, muzycznym i teatralnym.

Częstochowska gala finałowa festiwalu odbyła się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego.
W tegorocznej edycji projektu wzięło udział 46 uczestników. Za jego organizację odpowiadały Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza i Stowarzyszenie „Perasada”.

– Wydarzenie poprzedziły kilkutygodniowe przygotowania. Tematyką tegorocznego festiwalu „Moc-art” była polska kinematografia – mówi Monika Pieniążek, prezeska Perasady.

Na gali obecny był także prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który przy okazji Dnia Pracownika Socjalnego złożył życzenia opiekunom i osobom zaangażowanym w pracę z osobami z niepełnosprawnością. Razem z przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Niesmacznym wręczał dyplomy i podziękowania.

Gościem specjalnym finału był wybitny wokalista Kuba Badach.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0179 seconds.