Z ostatniej chwili

Podsumowanie akcji "Bezpieczne ferie 2018" w Częstochowie

2018-02-12 15:10:41 informacje
img

Częstochowscy policjanci w trakcie ferii dwukrotnie prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Bezpieczne Ferie 2018”. Jak co roku czuwali nad bezpiecznym wypoczynkiem najmłodszych oraz bezpieczeństwem na naszych drogach. 91 policjantów skontrolowało łącznie 153 miejsca, gdzie grupuje się młodzież - informuje częstochowska Policja.
Już w okresie poprzedzającym zimowy wypoczynek w szkołach prowadzono spotkania policjantów z gronem pedagogicznym oraz uczniami.  Podczas rozmów profilaktycznych funkcjonariusze przestrzegali i przypominali o potencjalnych zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci, oraz sposobach przeciwdziałania im.
Jak co roku, wraz z rozpoczęciem i zakończeniem ferii mundurowi prowadzili akcje ograniczające przestępstwa oraz wykroczenia społecznie uciążliwe, a jednocześnie ujawniające sprawców tych czynów. Policjanci zwracali szczególną uwagę na nieletnich. Działania rozpoczynały się o 18.00 i trwały do 2.00. Stróże prawa, z myślą o młodzieży pozostającej w miejscu zamieszkania i spędzającej wolny czas w centrum miasta kontrolowali dyskoteki, puby, miejsca zorganizowanej rozrywki, obiekty sportowe i lodowiska.
W dwukrotne działania przeprowadzone na początku i na końcu ferii zaangażowanych było łącznie 91 policjantów, którzy skontrolowali 153 miejsca grupowania się dzieci i młodzieży. Podczas akcji mundurowi ujawnili 50 wykroczeń, w tym 15 dotyczących spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Wszystkie popełnione były przez osoby pełnoletnie. Stróże prawa odnotowali jeden przypadek, kiedy nieletni nie powrócił do placówki opiekuńczej.
W związku z feriami w województwie śląskim, częstochowscy policjanci skontrolowali też 11 autokarów. Ich stan techniczny nie budził żadnych podejrzeń, a kierujący byli trzeźwi, mieli też wszystkie wymagane dokumenty.

Page generated in 0.0396 seconds.