Z ostatniej chwili

Podwójna mistrzyni i wicemistrzyni

2022-09-26 10:15:10 informacje
img

Dwa tytuły mistrzostwskie i jedno wicemistrzostwo wywalczyła Natalia Grzyb, podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna na IV Otwartych Mistrzostwach Polski w Parabadmintonie w Zakopanem, gdzie podczas dwóch dni (23-24.09.2022r.) odbywała się rywalizacja zawodników z niepełnosprawnościami z sześciu krajów: Czech, Finlandii, Francji, Słowacji, Szwecji i gospodarzy, czyli Polski. 
Złoty medal w grze pojedynczej smakuje najbardziej, gdyż nasza mistrzyni po trzech wygranych meczach grupowych i wygraniu półfinału z koleżanką z Kadry Narodowej Parabadmintona Anną Wolny z Imielina w finale pokonała doświadczoną zawodniczkę Heidi Manninen z Finlandii, ósmą w rankingu europejskim w dwóch setach 22:20 i 21:19.
Drugi złoty medal nasza multimedalistka zdobyła w grze podwójnej wraz z Anną Wolny, pokonując w meczu o 1. miejsce zagraniczną parę Heidi Manninen z Finlandii i Annike Prahl Sanborn ze Szwecji również w dwóch setach 21:10 i 21:18.
Srebrny medal Natalia zdobyła w grze mieszanej wraz z miejscowym zawodnikiem z Zakopanego Jakubem Sikorskim, przegrywając 19:21 i 20:22 z parą polsko-czeską Anna Wolny/Lukas Kyncl, która zrewanżowała się za porażkę z naszymi w fazie grupowej. 
- Widać coraz większe zainteresowanie parabadmintonem nie tylko w Polsce, ale i w Europie - mówi trener Natalii i jednocześnie prezes LUKS Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna Paweł Wiśniewski. - Ma to niebagatelny wpływ na większą rywalizację, dzięki czemu poziom sportowy cały czas wzrasta. Tak duża ilość zawodników z niepełnosprawnościami na wózkach podczas tych mistrzostw cieszy nas, bo wpływ również na popularyzację tej dyscypliny sportu. Zachęcam i zapraszam wszystkie osoby z niepełnosprawnościami i nie tylko do nas na zajęcia treningowe. Wszyscy chętni proszeni są o kontakt i bliższe informacje pod adresem poczty elektronicznej:  pawelwisniewskigp@gmail.com - powiedział Paweł Wiśniewski. 

Page generated in 0.0214 seconds.