Z ostatniej chwili

Podwójna wpadka 38-latka

2020-01-30 11:14:12 informacje
img

Policjanci z Myszkowa interweniowali wobec 38-latka, który wszczął awanturę z żoną. Agresor został zatrzymany po tym, jak pijany przyjechał mercedesem do domu. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo stracił je za jazdę „po pijaku”. Podczas przeszukania jego pojazdu stróże prawa znaleźli amfetaminę. Mieszkaniec Myszkowa został zatrzymany i usłyszał już zarzuty – informuje myszkowska Policja.

Policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego myszkowskiej komendy zostali wezwani na interwencję domową do jednego z mieszkań w Myszkowie. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy mąż po awanturze z żoną usiadł „za kółko” swojego mercedesa i odjechał. Na miejscu mundurowi zastali już oboje małżonków. 32-letnia kobieta oświadczyła, że chciała uniemożliwić dalszą jazdę  pijanemu mężowi i zabrała mu kluczyki od BMW. Wtedy 38-latek wszczął awanturę, zabrał kluczyki od innego pojazdu i z impetem odjechał spod posesji. Gdy wrócił, zaraz po tym zawitali mundurowi. Zdenerwowana i bezradna kobieta okazała policjantom pusty woreczek strunowy ze śladowymi ilościami białego proszku, który znalazła w kieszeni jego kurtki. Mając uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna może posiadać niedozwolone substancje, policjanci skontrolowali dokładnie jego mercedesa, którym przyjechał do domu. Wewnątrz wisiorka umiejscowionego przy lusterku, natknęli się na woreczek z białym proszkiem. Jak się okazało, była to amfetamina. W związku z tym, że od 38-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu i istniało podejrzenie, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, podjęli decyzję o zatrzymaniu go do wyjaśnienia sprawy. Policjanci poddali go też badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wykazało ono wynik blisko 2 promile. 

Materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić mężczyźnie dwa zarzuty: kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków. Za to drugie odpowie jako recydywista, bo w przeszłości odsiadywał wyroki za przestępstwa narkotykowe. Na dodatek 38-latek nie posiadał prawa jazdy, bo stracił je w podobnych okolicznościach. O jego losie zadecyduje sąd.

Page generated in 0.0207 seconds.