Z ostatniej chwili

Podziękowanie dla Andrzeja Szewińskiego

2019-10-28 15:49:31 informacje
img

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podziękował ustępującemu ze stanowiska Andrzejowi Szewińskiemu, który pełnił funkcję zastępcy prezydenta Częstochowy przez blisko 4 lata - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Andrzej Szewiński został wybrany na posła Sejmu IX kadencji w ostatnich wyborach parlamentarnych, co skutkuje zakończeniem jego pracy na stanowisku zastępcy prezydenta miasta Częstochowy. Piątek był ostatnim dniem jego urzędowania.

Jako zastępca prezydenta nadzorował w ostatnim okresie w Urzędzie Miasta Częstochowy pracę Wydziału Administracji Architektoniczno-Budowlanej, Wydziału Geodezji i Kartografii oraz Miejskiej Pracowni Urbanistyczno-Planistycznej. Zastępcą prezydenta był od końca 2015 r.

Teraz będzie reprezentował w Sejmie RP wyborców z okręgu nr 28 obejmującego Częstochowę oraz powiaty: częstochowski ziemski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski. W wyborach zdobył ponad 10 tys. głosów.

Przed pracą w samorządzie Andrzej Szewiński był - w latach 2007-2015 - senatorem RP okręgu częstochowskiego VII i VIII kadencji oraz radnym Sejmiku Województwa Śląskiego III kadencji.

W 1994 r. ukończył studia magisterskie na Wyższej Szkole Pedagogicznej (obecnie Uniwersytet im. Jana Długosza). W latach 1989-2005 był zawodowym siatkarzem, wielokrotnym mistrzem i reprezentantem Polski, przez wiele lat kluczowym graczem AZS Częstochowa, a także siatkarzem klubów włoskich, tureckich i izraelskich. Był też właścicielem firmy specjalizującej się w wyposażaniu obiektów sportowych, a w latach 2005-2007 dyrektorem do spraw sportu i marketingu, a następnie prezesem Zarządu Sportowej Spółki Akcyjnej AZS Częstochowa.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0206 seconds.