Wiadomo, kto pokieruje miejską edukacją i kulturą. Nową szefową Wydziału Edukacji Urzędu Miasta została Agnieszka Banasiak właśnie z tego wydziału. Zajmowała się m.in. nadzorem nad szkołami podstawowymi, konkursami na stanowiska dyrektorów, programem Powszechnej Nauki Pływania i edukacją regionalną, ale też pracowała w zespole ds. wdrożenia programu upowszechniającego zasady profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto. Wcześniej była nauczycielką języka polskiego w Gimnazjum nr 17 oraz V LO im. A. Mickiewicza, ukończyła studia filologiczne.
Nowym szefem Wydziału kultury jest Michał Mroczek, historyk, związany z częstochowskim samorządem od 2008 r. Pracował w wydziale kultury i współorganizował wiele akcji i projektów, był też odpowiedzialny za przygotowanie uroczystości państwowych i miejskich.
Fot. Grzegorz Skowronek