Z ostatniej chwili

Połączyli siły ze Strażą Leśną

2018-05-04 09:38:15 informacje
img

Wiosna i lato to okres wzmożonej aktywności turystycznej także na licznych obszarach i kompleksach leśnych. Doskonale o tym wiedzą myszkowscy stróże prawa, którzy postanowili wybrać się na wspólny patrol z funkcjonariuszami Straży Leśnej. Mundurowi odwiedzili kompleksy leśne na Jurze, by wspólnie z leśnikami reagować na przestępstwa i wykroczenia w zakresie szkodnictwa leśnego oraz nielegalnego poruszania się po lasach quadami - informuje myszkowska Policja.
Policjanci z myszkowskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Złoty Potok uczestniczą w działaniach "Majówka 2018". Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa na szlakach turystycznych, ścieżkach rowerowych oraz miejscach o dużym natężeniu turystycznym. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na użytkowników quadów i motocykli crossowych, które wbrew przepisom poruszają się w tych miejscach. Wspólne patrole przemierzają dzisiaj leśne dukty, szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe w rejonie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zasadniczym celem wspólnych działań jest zwalczanie i przeciwdziałanie przestępstwom oraz wykroczeniom w zakresie poruszania się quadami i pojazdami crossowymi w tych miejscach, a także przeciwdziałanie szkodnictwu leśnemu.
Wybór miejsca wspólnych działań również nie był przypadkowy. Mundurowi wytypowali je, reagując na problem poruszania się po terenach leśnych quadami zgłaszany także przez internautów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Page generated in 0.0339 seconds.