Z ostatniej chwili

Policja poszukuje sprawców oszustwa

2019-11-25 11:44:53 informacje
img

Kłobuccy kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie oszustw metodą „na policjanta”, do których doszło 5 i 7 listopada na terenie gminy Wręczyca Wielka. Na kłamstwo o śmiertelnym wypadku córki oszukane zostały dwie seniorki, a każda z nich straciła po ponad 20 tys. zł. Każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzeń, bądź rozpoznaje osoby z portretów pamięciowych, Policja prosi o kontakt z KPP w Kłobucku lub z najbliższą jednostką Policji.

Kłobuccy śledczy poszukują sprawców, którzy 5 i 7 listopada oszukali dwie seniorki z gminy Wręczyca Wielka metodą „na policjanta” oraz prawdopodobnie usiłowali oszukać kilkadziesiąt innych osób – mieszkańców różnych miejscowości w powiecie kłobuckim.
Próby wyłudzenia pieniędzy miały praktycznie taki sam scenariusz polegający na tym, że kobieta podająca się za córkę osoby podnoszącej słuchawkę histerycznym, płaczliwym głosem mówiła, że w wypadku zabiła człowieka i prosiła o znaczną kwotę pieniędzy potrzebną na „załatwienie sprawy”. Następnie po pieniądze miał się zgłosić rzekomy policjant, któremu należy przekazać pieniądze.
Zdecydowana większość potencjalnych pokrzywdzonych – najczęściej seniorów, nie dała się nabrać i zgodnie z policyjnymi zaleceniami rozłączali się i dzwonili na numery alarmowe 112 i 997 lub bezpośrednio do swojej prawdziwej rodziny.
Niestety, 5 listopada oszukana została 66-letnia mieszkanka Wręczycy Wielkiej, która około godz. 16.00 przekazała pieniądze kobiecie, która podawała się za policjantkę. Na podstawie informacji przekazanych przez pokrzywdzoną sporządzono portret pamięciowy rzekomej policjantki.
Do kolejnego oszustwa doszło 7 listopada we Wręczycy Małej, gdzie ofiarą oszustów działających w ten sam sposób padła 73-letnia kobieta. Kilkanaście minut po godz. 10.00 seniorka przekazała pieniądze mężczyźnie podającemu się za policjanta.
W obu powyższych przypadkach pokrzywdzone straciły po ponad 20 tys. zł.
Ktokolwiek posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, bądź rozpoznaje osoby z portretów pamięciowych, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku: emailowo: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (34) 310 92 55, (34) 310 92 80 bądź z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 i 112.
Policja gwarantuje anonimowość.
Ilustracją tekstu są portrety pamięciowe rzekomych policjantów.

Page generated in 0.0163 seconds.