Z ostatniej chwili

Policjanci odnaleźli zagubione dziecko na plaży

2021-07-08 12:12:01 informacje
img

Wystarczyła tylko chwila nieuwagi, aby 4-latka straciła orientację i zagubiła się na plaży w Mielnie. Nie było wiadomo, czy dziecko weszło do wody, czy oddaliło się plażą. Do działania przystąpili policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Częstochowy pełniący sezonowo służbę nad morzem oraz ratownicy WOPR – informuje częstochowska Policja.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia i po uzyskaniu szczegółowego rysopisu dziecka rozpoczęli dynamiczne sprawdzanie plaży oraz przyległego rejonu. Kiedy dzieci bawią się na plaży, wszystko wokół wygląda dla nich tak samo. Gdy odejdą trochę dalej, nie potrafią wrócić w to samo miejsce, a niekiedy zagubione potrafią pokonać nawet kilka kilometrów, idąc plażą. Tak też było w tym przypadku. Na szczęście szybka reakcja funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Częstochowy pełniących sezonowo służbę w Komisariacie Policji w Mielnie doprowadziła do odnalezienia zaginionego dziecka.

Policjanci odnaleźli 4-latkę kilometr dalej, na plaży w Unieściu. Dziewczynka quadem ŚLWOPR została  przetransportowana do rodziców. Przekazanie dziecka odbyło się w obecności ratowników medycznych.

Page generated in 0.0149 seconds.