Z ostatniej chwili

Policjanci przejęli lewy tytoń i alkohol

2019-01-21 16:33:34 informacje
img

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przejęli prawie 10 kg tytoniu, ponad 5300 papierosów i 30 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Przy ich wprowadzeniu na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości blisko 13,5 tys. zł. Nielegalny towar przechowywany był w mieszkaniu i pomieszczeniach piwnicznych 57-letniego mieszkańca Częstochowy - informuje częstochowska Policja.
Policjanci z Częstochowy uzyskali informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać dużą ilość nielegalnego tytoniu i alkoholu. Pojechali na miejsce. W pomieszczeniach mieszkalnych i piwnicznych  odnaleźli blisko 10 kg tytoniu, blisko 270 paczek papierosów i 30 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy zostało wstępnie oszacowane na blisko 13,5 tys. zł.
Policjanci zatrzymali 57-letniego właściciela „lewego towaru”. Usłyszał już zarzuty. Sprawę badają teraz szczegółowo policjanci wspólnie z częstochowską prokuraturą.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0346 seconds.