Z ostatniej chwili

Policjanci ustalili tożsamość odnalezionego mężczyzny

2019-09-27 11:57:45 informacje
img

Kłobuccy policjanci ustalili tożsamość starszego mężczyzny, który przedwczoraj wieczorem został odnaleziony przez przypadkowego świadka na trasie pomiędzy Wręczycą Wielką a Częstochową. Mężczyzna to 82-letni mieszkaniec Częstochowy. Wczoraj szczęśliwie wrócił do domu - informuje kłobucka Policja. 

Przedwczoraj około godz. 19.30 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informacje o starszym mężczyźnie, który stoi przy barierkach zabezpieczających drogę wojewódzką nr 494, na trasie pomiędzy miejscowościami Wydra i Nowa Szarlejka. Z przekazanych przez przypadkowego świadka informacji wynikało, że mężczyzna wygląda na zdezorientowanego.

Na miejsce pojechali dzielnicowi z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej i zaopiekowali się opisywanym starszym mężczyzną ze zgłoszenia. Okazało się, że kontakt z nim jest bardzo utrudniony, ponieważ nie słyszy oraz nie mówi. Mężczyzna nie potrafił przekazać, jak się nazywa oraz nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. W obecności policjantów wskazywał jedynie kierunek na Częstochowę, co mogło sugerować, że szedł właśnie w tamtym kierunku. Wobec tych okoliczności, mundurowi pojechali z mężczyzną do Częstochowy. Po dojechaniu na miejsce odnaleziony nie potrafił  jednak w dalszym ciągu przekazać ani napisać jakichkolwiek informacji na swój temat lub na temat miejsca zamieszkania. Mundurowi sprawdzili częstochowskie domy pomocy społecznej, domy seniora, miejsca pomocy bezdomnym oraz szpitale, lecz w żadnym z tych miejsc nie posiadano informacji na temat mężczyzny.

Wczoraj od rana kłobuccy policjanci kontynuowali czynności zmierzające do ustalenia tożsamości mężczyzny, dzielnicowi rozpytywali mieszkańców swoich rewirów, natomiast jednemu z mundurowych, za pomocą języka migowego, udało nawiązać się słaby kontakt ze starszym mężczyzną, który podał jedynie swoje imię oraz wskazywał na jedną z dzielnic Częstochowy.

W międzyczasie za pośrednictwem lokalnych mediów i portali społecznościowych przekazano komunikat ze zdjęciem oraz prośbą o pomoc w uzyskaniu informacji na temat odnalezionego.

Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz informacjom, które otrzymano od społeczeństwa, udało się wytypować miejsce zamieszkania mężczyzny.

Ustalenia potwierdzili kłobuccy dzielnicowi, którzy dotarli do rodziny odnalezionego mężczyzny, 82-letniego mieszkańca Częstochowy. Mężczyzna szczęśliwie wrócił do domu.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

 

Page generated in 0.0321 seconds.