Z ostatniej chwili

Policjanci weszli do płonącego mieszkania i uratowali 78-latkę

2020-03-19 10:35:40 informacje
img

Dzięki natychmiastowej reakcji i podjętym działaniom, kłobuccy policjanci uratowali życie 78-latki. Sierż. sztab. Tomasz Możdżeń oraz sierż. sztab. Krzysztof Osadnik jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru. Mundurowi wybiegli z radiowozu i ruszyli na klatkę schodową do jednego z płonących mieszkań. Wyprowadzili z niego starszą kobietę i zaalarmowali pozostałych mieszkańców, aby niezwłocznie opuścili swoje mieszkania i wyszli na zewnątrz budynku – informuje kłobucka Policja.

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj , 18 marca przed 11.00. Dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o dymie wydobywającym się z mieszkania w jednym z kłobuckich bloków. We wskazane miejsce skierował policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy pełnili służbę w pobliżu. Mundurowi po dotarciu na miejsce zauważyli, że z okien mieszkania na czwartym piętrze budynku wydobywa się nie tylko dym, ale również płomienie. Stróże prawa ruszyli w kierunku mieszkania, gdyż wiedzieli, że w środku przebywa 78-latka. Wkroczyli do akcji i uratowali kobietę. Po wyprowadzeniu jej z mieszkania zaalarmowali o pożarze także pozostałych mieszkańców klatki schodowej i pomogli im w ewakuacji.

Na miejsce przyjechały 4 zastępy straży pożarnej, które ugasiły pożar, nim objął pozostałe mieszkania. Następnie strażacy oddymili pomieszczenia i wynieśli z mieszkania w bezpieczne miejsce znajdującą się w nim butlę z gazem. Ratownicy medyczni udzieli pomocy i przebadali 78-latkę, która nie wymagała hospitalizowania. Jak się okazało, kobieta zasnęła, pozostawiając na gazie gotujący się posiłek. Na szczęście podczas pożaru mieszkania nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Teraz kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

 

Page generated in 0.0152 seconds.