Z ostatniej chwili

Policjanci z Czstochowy stworzyli dla dzieci grę planszową

2020-03-27 08:40:50 informacje
img

Aby umilić najmłodszym czas kwarantanny, profilaktycy z wydziału prewencji częstochowskiej komendy stworzyli grę planszową „Policyjny pościg”. Wspólna zabawa ma rozwijać wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz kształtować właściwe zachowania w sytuacjach zagrożeń - informuje Policja.
Funkcjonariusze wydziału prewencji nie tylko każdego dnia pomagają służbom sanitarnym w walce z pandemią koronawirusa, ale także cały czas starają się wspierać najmłodszych. Zdając sobie sprawę, że tak długi okres przebywania w domu jest dla nich bardzo trudny, wpadli na pomysł stworzenia gry planszowej, dzięki której będzie można spędzić miło czas w rodzinnym gronie i poszerzyć wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Sierż. sztab. Kamil Sowiński, na co dzień profilaktyk częstochowskiej komendy zaprojektował i stworzył grę „Policyjny pościg”. Można ją pobrać ze  strony częstochowskiej Policji (adres podajemy niżej), wydrukować i grać z najbliższymi. Jej zasady załączone są w regulaminie.
Gra udostępniona jest w dwóch wersjach kolorowej i czarno-białej, co umożliwia przyszłym graczom pokolorowanie jej na swój sposób. Do gry załączono również specjalnie przygotowaną kostkę oraz pionki, które również po wydrukowaniu można wykorzystać do gry. Jedną z najważniejszych zasad gry jest to, że można tworzyć w niej własne pytania i zadania, co sprawia, że przez cały czas będzie interesująca.
Najważniejszą ideą stworzenia gry była chęć zainspirowania najmłodszych i ich rodziców do wspólnego spędzenia czasu i rozwijania przy tym wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale także bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożenia.
Dzięki uprzejmości firmy poligraficzno- introligatorskiej „Udziałowiec” specjalny zestaw  gry będzie jedną z nagród dodatkowych w trwającym konkursie realizowanym przez wydział prewencji  „Uśmiech Dla Służb”.
*
Pliki do pobrania są na stronie

http://czestochowa.slaska.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/284006,Policjanci-z-Czestochowy-stworzyli-dla-dzieci-gre-planszowa.html

Page generated in 0.0143 seconds.