Z ostatniej chwili

Policjant na urlopie ratował ludzkie życie

2019-04-29 14:58:11 informacje
img

Sierż. sztab. Kamil Sowiński po godzinach służby będąc świadkiem wypadku drogowego motocyklisty, natychmiast ruszył mu z pomocą. Wspólnie z m.in. strażakiem udzielił rannemu i nieprzytomnemu motocykliście fachowej pomocy przedmedycznej do momentu przybycia na miejsce ratowników medycznych - informuje częstochowska Policja.    

Sierż. sztab. Kamil Sowiński, na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji w KMP w Częstochowie. W miniony piątek był na urlopie i jechał z rodziną przez miejscowość Małusy Małe. W pewnej chwili zauważył, że jadący przed nim na motocyklu mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się na jezdnię. Mundurowy zatrzymał swój samochód i ruszył z pomocą, a żonę poprosił o ustawienie samochodu tak, by zabezpieczyć miejsce przed dalszymi zdarzeniami drogowymi. 

Motocyklista był nieprzytomny, krwawił i miał liczne obrażenia twarzy. Policjant poprosił o pomoc świadka i polecił wezwać pogotowie. W tym czasie sprawdził czynności życiowe poszkodowanego i udzielał pierwszej pomocy przedmedycznej. W międzyczasie do akcji włączył się strażak z przybyłej na miejsce ochotniczej straży pożarnej i pomógł w stabilizacji poszkodowanego do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0178 seconds.