Z ostatniej chwili

Policyjne podsumowanie weekendu

2020-05-05 11:43:40 informacje
img

W pierwszy majowy weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 25 kolizji i 1 wypadku drogowego z udziałem pijanego kierowcy. Częstochowska drogówka zatrzymała 19 piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość - 17 z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Prawie 170 osób pouczono w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zakrywania nosa i ust, a 43 osoby w związku z łamaniem przepisów dotyczących gromadzenia się - informuje Policja.
W okresie od piątku do niedzieli na drogach miasta i powiatu doszło do 25 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 7.00 na ul. Warszawskiej w Częstochowie. Kierujący BMW - 29-latek z powiatu częstochowskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek mieszkalny. Samochodem podróżowały 4 osoby. Jedna z nich - 28-letnia pasażerka z obrażeniami twarzoczaszki trafiła do szpitala. Okazało się, że kierowca był pijany. Miał prawie 2 promile w wydychanym powietrzu. Ookoliczności tego zdarzenia wyjaśniają kryminalni z częstochowskiej komendy.
Częstochowska drogówka dokonała również 250 kontroli pojazdów, ujawniając 6 nietrzeźwych kierowców. Mniejszy ruch na drogach w tych dniach niestety sprzyjał też piratom drogowym. Mundurowi w białych czapkach zatrzymali uprawnienia do kierowania aż 17 kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
W pierwszy weekend maja częstochowscy policjanci interweniowali względem 168 osób, które naruszyły obowiązek zakrywania nosa i ust. 165 z nich zostało pouczonych, a 3 ukarano mandatami karnymi. Mundurowi pouczyli również 43 osoby w związku z nieprzestrzeganiem przepisów dotyczących poruszania się i 13 osób, które gromadziły się wbrew obowiązującym przepisom.

Page generated in 0.0168 seconds.