Z ostatniej chwili

Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem

2021-11-15 11:41:34 informacje
img

Policjanci z częstochowskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali po pościgu kierującego oplem, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, 30-latek znajdował się pod wpływem środka odurzającego, nie miał uprawnień do kierowania i był poszukiwany. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia – informuje częstochowska Policja.

Patrol ruchu drogowego, jadąc aleją Wojska Polskiego, zauważył opla, który pomimo zakazu skręcił w ul. Legionów. Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania i pojechali za sprawcą wykroczenia, by przeprowadzić stosowne czynności. Kierujący oplem nie zamierzał jednak zatrzymać się do kontroli. Kilka minut jeździł wąskimi uliczkami na Zawodziu, próbując umknąć policjantom, po drodze łamiąc przepisy ruchu drogowego. Na ul. Einsteina kierowca auta uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji, ale nie przeszkodziło mu to kontynuować ucieczkę. Dopiero uszkodzenia samochodu, jakie powstały w trakcie kolizji, spowodowały, że kierowca zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej i zaczął uciekać pieszo. Przeskoczył przez ogrodzenie i znalazł się na prywatnej posesji, z której już nie miał wyjścia. 

Podczas zatrzymania, policjanci zauważyli, że kierujący jest silnie pobudzony, dlatego przebadali go na zawartość środków odurzających w organizmie. Wstępne wyniki badań potwierdziły przypuszczenia mundurowych, że 30-latek znajduje się pod wpływem amfetaminy. Ponadto okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania i jest poszukiwany. Mieszkaniec Częstochowy usłyszał już zarzuty za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0283 seconds.