Z ostatniej chwili

Pomoc przy rozładowanych akumulatorach

2019-01-23 13:04:00 informacje
img

Częstochowska Straż Miejska od 2012 r. pomaga kierowcom, którzy mają problem z uruchomieniem akumulatorów w swoich autach. Strażnicy miejscy dysponują urządzeniem rozruchowym, które szczególnie przydaje się w mroźne dni. W 2018 r. pomogli kierowcom kilkaset razy. Od 1 do 22 stycznia 2019 r. - 53 razy.
Aby strażnicy miejscy przyjechali do kierowcy i pomogli w uruchomieniu pojazdu, musi być spełniony jeden podstawowy, ale bardzo ważny warunek. Dyżurny Straży Miejskiej musi mieć wolny patrol, który w tym czasie nie będzie zadysponowany do ważniejszych zgłoszeń. Jeśli nie będzie zgłoszeń dotyczących bezdomnych, bójek, kradzieży, smogu, aktów wandalizmu itp., to strażnicy miejscy na pewno przyjadą i pomogą. Jeśli dyżurni nie będą mieć wolnego patrolu, kierowcy powinni poprosić o pomoc kogoś znajomego lub firmy, które trudnią się pomocą w podobnych sytuacjach.
Przyjazd częstochowskich strażników miejskich jest bezpłatny. Pomoc oferowana jest tylko na terenie Częstochowy. Dyżurni Straży Miejskiej nie przyjmują tzw. „zamówień” na określoną godzinę. Straż Miejska apeluje też do kierowców, aby zadbali o swoje akumulatory. Niejednokrotnie są one „wiekowe” i w bardzo złym stanie technicznym.
Tel. alarmowy do Straży Miejskiej to 986.

Page generated in 0.0287 seconds.