Z ostatniej chwili

Pomogą ujawniać grafficiarzy, wandali i śmiecących w miejscach publicznych

2018-10-24 17:30:53 informacje
img

Częstochowska Straż Miejska rozpoczęła monitorować tereny zielone przy pomocy kamer leśnych.Urządzenia namierzyły już kilkadziesiąt osób, które nielegalnie wyrzucały śmieci w miejscach publicznych - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Tylko w ciągu kilku dni testów funkcjonariusze Straży Miejskiej dzięki nowym urządzeniom podjęli 36 skutecznych interwencji. Kolejne sprawy są w trakcie realizacji. 
Straż Miejska otrzymała kamery leśne kupione przez Wydział Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Urzędu Miasta. Urządzenia mają za zadanie ujawniać osoby, które do kontenerów na odpady zielone wrzucają inne śmieci lub pozostawiają je przy kontenerach. Zaśmiecanie miejsc ogólnodostępnych jest zabronione. Mieszkańcy często informują Straż Miejską, że przy kontenerach tworzą się dzikie wysypiska. Dlatego, aby nie dochodziło do takich sytuacji, kamery będą trwale wykorzystywane w pracy strażników miejskich.
Straż Miejska przypomina, że do kontenerów na odpady zielone można wrzucać tylko odpady zielone czyli m.in.: trawę, liście, kwiaty, ścięte łodygi, drobne gałęzie. Wrzucanie do kontenera na odpady zielone innych odpadów lub pozostawianie śmieci przy kontenerze jest zabronione. Nie powinniśmy również pozostawiać odpadów zielonych np. liści w workach przy ulicznych koszach na śmieci.
Kamery leśne będą również wykorzystywane w różnych miejscach Częstochowy do ujawniania osób tworzących nielegalne graffiti czy też innych wandali.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0409 seconds.