Z ostatniej chwili

Pomógł zatrzymać sprawców kradzieży rozbójniczej

2020-07-27 10:10:14 informacje
img

Komendant Komisariatu w Blachowni podinsp. Paweł Krzemiński był świadkiem kradzieży rozbójniczej w jednym z częstochowskich sklepów. Jego reakcja była natychmiastowa. Wezwał sprawców do zachowania zgodnego z prawem, a gdy nie reagowali, obezwładnił jednego z nich, uniemożliwiając mu ucieczkę - informuje częstochowska Policja. 

W środę 22 lipca dwóch mężczyzn dokonało kradzieży artykułów przemysłowych w jednym z częstochowskich sklepów. Przy próbie ucieczki zostali zauważeni przez pracowników sklepu, którzy próbowali ich zatrzymać. Wtedy agresywni złodzieje zaczęli im grozić i popychać ich. Próbowali ich też uderzyć.

Ku zaskoczeniu agresywnych mężczyzn podbiegł do nich jeden z klientów sklepu i przedstawił się jako policjant. Był to Komendant Komisariatu w Blachowni podinsp. Paweł Krzemiński. Wystraszeni próbowali jeszcze uciekać, jednak wtedy jeden z nich został obezwładniony przez stróża prawa i przytrzymany do przyjazdu patrolu.

Sprawcy to mieszkańcy Częstochowy w wieku 38 i 56 lat. Okazało się, że na początku lipca również byli w tym sklepie. Wtedy udało im się ukraść sprzęt elektryczny o wartości ponad 1,3 tys. zł. 38-latek to znany policjantom recydywista. Decyzją sądu kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Decyzją prokuratora jego znajomy został objęty policyjnym dozorem. Za kradzież rozbójniczą mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0165 seconds.