Z ostatniej chwili

Pomogła wyszukać narkotyki

2019-01-21 12:47:25 informacje
img

Śledczy z wydziału kryminalnego częstochowskiego Komisariatu I zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. Policjanci znaleźli też susz marihuany i amfetaminę. Do sprawy zatrzymany został 38-latek i jego żona. Oboje usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem i uprawą narkotyków. W wyszukaniu zabronionych przez prawo substancji pomagał policyjny pies – Abi - informuje częstochowska Policja.
W minioną sobotę 19 stycznia  kryminalni z Komisariatu I postanowili sprawdzić informację, z której wynikało, że na jednej z prywatnych posesji w Olsztynie mogą być uprawiane konopie indyjskie. Kiedy śledczy weszli do pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, ich przypuszczenia potwierdziły się. Policjanci znaleźli specjalny namiot, a w nim 10 sadzonek konopi indyjskich. Na miejsce przywieziony też został policyjny pies służbowy. Abi wyszukała zielony susz, a testy wykazały, że to marihuana. Śledczy zatrzymali 38-latka i jego żonę, podejrzanych o posiadanie i uprawę narkotyków.
Kryminalni z „jedynki” wspólnie z psem służbowym Abi wkroczyli też do pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymaną kobietę na terenie Częstochowy. Tutaj też ujawnione zostały narkotyki – tym razem amfetamina.
Zarówno 38-latek, jak i jego partnerka usłyszeli już zarzuty. Trwa wyjaśnianie szczegółów sprawy.

Page generated in 0.0298 seconds.