Z ostatniej chwili

Pomogli porzuconym psom

2019-02-04 13:29:33 informacje
img

Pomogli porzuconym psom
W czwartek częstochowscy strażnicy miejscy zostali wezwani do dwóch interwencji w sprawie porzuconych psów w dzielnicy Północ i Zawodzie. Pomogli czworonogom, wezwali do nich pracowników schroniska dla zwierząt oraz przygotowali notatki dla częstochowskich policjantów - informuje częstochowska Straż Miejska.
W czwartek dyżurny Straży Miejskiej odebrał telefoniczne zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy przyszli do jednego z marketów z psem, przywiązali go do słupka, opuścili market i porzucili zwierzę. Funkcjonariusze pomogli czworonogowi. Wezwali do niego pracowników schroniska dla zwierząt, a ci  przewieźli psa do schroniska. Strażnicy miejscy zdobyli rysopis dwóch mężczyzn, którzy pozostawili psa. Zebrali też inne informacje i przekazali je w formie notatki na V Komisariat Policji.
Również w sprawie pozostawionego psa strażnicy miejscy interweniowali w czwartek na Zawodziu. Pies znajdował się na jednej z posesji. Według ustaleń strażników miejskich z posesji właściciele wyprowadzili się, pozostawiając go bez wody i karmy. Pies został przewieziony do schroniska dla zwierząt. O fakcie powiadomiono policjantów z II Komisariatu.
To niejedyne w ostatnim czasie interwencje wobec porzuconego psa. 27 stycznia strażnicy interweniowali wobec czworonoga przywiązanego do słupa w rejonie ul. Pietrusińskiego (porzucony pies został przewieziony do schroniska dla zwierząt), a 19 stycznia funkcjonariusze  interweniowali w Kiedrzynie wobec właścicielki, która nie sprawowała należytej opieki nad swoim psem podczas ujemnych temperatur. Pies mieszkał w budzie bez żadnego ocieplenia i był przywiązany łańcuchem. Trafił do schroniska dla zwierząt.

Page generated in 0.0294 seconds.