Z ostatniej chwili

Pomogli ująć włamywacza

2020-04-23 12:50:12 informacje
img

Dzięki informacjom od pracowników Straży Miejskiej z referatu miejskiego monitoringu częstochowscy strażnicy miejscy udaremnili kradzież z jednego z punktów handlowych w centrum miasta - informuje częstochowska Straż Miejska.
Pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu zaobserwowali w środę w nocy trzech mężczyzn, którzy szli chodnikiem i dziwnie się zachowywali. Dotykali okien oraz drzwi pobliskich punktów handlowych i zaglądali do zaparkowanych samochodów. W pewnym momencie podnieśli roletę antywłamaniową w jednym z punktów i wypchnęli okno. Operatorzy miejskiego monitoringu o włamaniu powiadomili  strażników miejskich i dyżurnego z IV Komisariatu Policji.
Jeden ze sprawców wszedł przez okienko do punktu handlowego, a dwóch pozostało na chodniku. Na widok nadjeżdżającego radiowozu Straży Miejskiej zaczęli uciekać, pozostawiając w środku punktu handlowego swojego kompana. Strażnicy miejscy udaremnili kradzież i zabezpieczyli teren włamania do czasu przyjazdu policjantów z IV Komisariatu. Sprawę przejęli policjanci, którzy też zatrzymali sprawcę włamania będącego w środku punktu handlowego.
Zatrzymanie pozostałych dwóch sprawców biorących udział we włamaniu jest kwestią czasu.

Page generated in 0.016 seconds.