Z ostatniej chwili

Ponad 27 tysięcy zł - częstochowianie znów dowiedli, że mają wielkie serca

2023-11-06 13:32:54 informacje
img

Kwestowanie w takim dniu było samą przyjemnością. I dorośli, i dzieci nie omijali i chętnie wrzucali do puszek datki, wielu wzrokiem szukało kwestujących, słyszeliśmy mnóstwo ciepłych słów o całej inicjatywie. Tak wyglądała tegoroczna kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków.
Ludzie byli ciepli i serdeczni, może sprawiała to pogoda - wyjątkowo piękna właśnie 1 listopada, a może - niezwykłe promienie życzliwości?...
Znane są już wyniki XXVI kwesty na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków na częstochowskich cmentarzach Kule i św. Rocha. Ludzie o wielkich sercach wrzucili do puszek kwestujących samorządowców, artystów, młodzieży i dziennikarzy w sumie 27.109,21 zł. Dzięki darczyńcom jest szansa na to, że zostanie odnowiony kolejny zabytkowy nagrobek wymagający ratunku - do prac konserwatorskich ma być obecnie wybrany jeden ze znajdujących się na cmentarzu Kule.
Za zebrane w minionych latach 374.026 zł udało się odrestaurować 21 nagrobków: 9 na cmentarzu św. Rocha, 11 na cmentarzu Kule i 1 na cmentarzu na Rakowie.
 
Na zdjęciu: Jeden z najmłodszych darczyńców na cmentarzu Kule

Page generated in 0.0163 seconds.