Z ostatniej chwili

Popkulturowe przyjemności: Przegrana gra? (o tron)

2019-06-04 13:18:41 informacje
img

Kolejne spotkanie z cyklu „Popkulturowe przyjemności” zapowiada na dziś, wtorek 4 czerwca Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1). Zatytułowane zostało  „Przegrana gra? (o tron)”. Początek o godz. 17.30.

Finał „Gry o Tron” był z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń popkultury ostatniej dekady. Oglądalność i status, jaki udało się osiągnąć tej produkcji HBO, trudno przecenić. Wielu postrzegało ją jako ukoronowanie tzw. „złotej ery seriali”. Inni czytali ją jako wielką szansę na rehabilitację opowieści fantasy na małym ekranie i udaną próbę przetłumaczenia prozy G.R.R. Martina na język telewizji. Od ośmiu lat fani gorąco omawiają każdy odcinek w internecie, szkole, pracy, autobusie... 8. sezon podgrzał te dyskusje do temperatury wrzenia.

- Spróbujemy - zapowiadają organizatorzy - odpowiedzieć na pytania: co z tą zimą? dlaczego warto/ nie warto bić się nocą? ile kalorii ma mleko gigantów? czy warto chować się przed zombie w katakumbach? jak zostać krwiożerczym dyktatorem w weekend? jaka kawa jest najlepsza na ucztę? czy monarchia elekcyjna doprowadzi Sześć/Siedem Królestw do rozbiorów? i przede wszystkim czy było warto?

 

Page generated in 0.0139 seconds.