Z ostatniej chwili

Poradnik dla miast

2020-04-01 09:46:01 informacje
img

Związek Miast Polskich, którego członkiem jest m.in. Częstochowa, stworzył specjalny internetowy poradnik poświęcony organizacji życia w obecnej sytuacji. Można w nim znaleźć porady, wskazówki i przykłady konkretnych działań stosowanych przez poszczególne miasta, firmy czy społeczności lokalne - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Aby skuteczniej dotrzeć do mieszkańców miast, nauczycieli i przedsiębiorców ze wskazówkami, inspiracjami oraz przykładami efektywnej pomocy w związku z epidemią koronawirusa, realizując przesłanie „Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego”, ZMP wydał specjalny „Poradnik dla MIAST”. To inicjatywa doradców, którzy wspomagają 54 miasta w procesie przygotowania wniosków do programu „Rozwój lokalny”.
„Poradnik dla MIAST” to baza wiedzy i informacji na temat inicjatyw, współdziałania i aktywności miast, podejmowanych w czasie pandemii. Pokazuje w przystępnej i przyjaznej formie konkretne przykłady działań miast, mieszkańców, firm i społeczności lokalnych podejmowane w walce ze skutkami epidemii - gotowe do powielania przez inne miasta i obywateli.
Publikacja stanowi również inspirację dla nauczycieli, bowiem zbiera w jednym miejscu zasoby istotne dla edukacji dzieci i młodzieży dotyczące pracy zdalnej z uczniami i przedszkolakami, takie jak: zestaw narzędzi i porad, które pomogą uporządkować wirtualną klasę, propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi, e-podręczniki, zadania interaktywne.
W kompendium znajdują się też informacje dla wolontariuszy, firm i organizacji pozarządowych (np. 90 narzędzi do pracy zdalnej, checklista dla firm), a także porady, jak zapewniać niezbędną pomoc medyczną, psychologiczną i prawną (linki do bieżących informacji na temat zarażeń w Polsce i na świecie). Ponadto znaleźć można sposoby na Wielkanoc on-line.
Poradnik znajduje się na stronie: www.miasta.pl
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0538 seconds.