Z ostatniej chwili

Porozmawiajmy o Budżecie Obywatelskim

2021-01-25 11:12:31 informacje
img

2 lutego o godz. 18.00 będzie można wziąć udział w dotyczącym 7. edycji BO wysłuchaniu publicznym online z udziałem prezydenta Częstochowy. Wysłuchanie to element ewaluacji – czyli wspólnej oceny – naszego BO - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W Częstochowie zasady Budżetu Obywatelskiego tworzymy wspólnie – nawet w trudnym okresie pandemii. Po każdej edycji mamy czas na wypełnianie ankiet na temat minionej edycji BO, a potem przychodzi czas na debatę – czyli wysłuchanie publiczne. W tym roku – z oczywistych względów bezpieczeństwa sanitarnego  – wysłuchanie odbędzie się na platformie internetowej.   

Podczas spotkania, w którym uczestniczyć będzie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, zaprezentowane zostaną wyniki wypełnianej przez częstochowianki i częstochowian ankiety ewaluacyjnej. Wysłuchanie będzie też okazją, aby podzielić się swoimi opiniami co do zakończonej, 7. edycji BO, jak i pomysłami na kolejną.   

 

Wszelkie uwagi i sugestie umożliwią usprawnienie całego procesu tworzenia Budżetu Obywatelskiego w przyszłości. Na podstawie ustaleń podjętych podczas wysłuchania będą korygowane dotychczasowe procedury czy akty prawa lokalnego. Reguły częstochowskiego BO nie są bowiem określone niejako ,,z góry” – raz na zawsze – ale są stale poprawiane, m.in. po to, aby w następne jego edycje zechciało się zaangażować jeszcze więcej mieszkanek i mieszkańców naszego miasta.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu proszone są o wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: kstrojec@czestochowa.um.gov.pl

Dodatkowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 34 37 07 497 (w godzinach pracy Urzędu Miasta).

 

Page generated in 0.0146 seconds.