Z ostatniej chwili

Portrety pamięciowe do sprawy ataków na kobiety w Częstochowie

2018-12-24 13:55:29 informacje
img

Policjanci z Częstochowy publikują portrety pamięciowe do sprawy dwóch ataków na młode kobiety. Śledczy poszukują mężczyzny, który napadł na pokrzywdzoną w dzielnicy Parkitka i  został spłoszony. Do podobnego zdarzenia doszło w dzielnicy Gnaszyn. Niewykluczone, że w obu przypadkach to ten sam mężczyzna. Osoby, które rozpoznają mężczyzn z portretów, są proszone o niezwłoczny kontakt z policją.
Pod koniec listopada do Komisariatu III wpłynęło zgłoszenie ataku na tle seksualnym na młodą kobietę w dzielnicy Parkitka. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzona wsiadła do autobusu w centrum miasta, a wysiadła nieopodal szpitala im. Najświętszej Maryi Panny. Razem z nią wysiadł młody mężczyzna, który dokonał ataku. Sprawca usiłował doprowadzić pokrzywdzoną do innej czynności seksualnej. Został spłoszony, a kobieta nie doznała żadnych obrażeń.
Kilka dni temu do podobnego zdarzenia doszło w dzielnicy Gnaszyn. Tam również młoda kobieta po wyjściu z autobusu została zaatakowana przez jadącego z nią wcześniej sprawcę i tak jak poprzednio, został spłoszony. I w tym przypadku atak miał charakter seksualny. Można przypuszczać, że obu ataków dokonał ten sam mężczyzna. Autobusy, którym jechały kobiety, nie miały monitoringu.
Policjanci z częstochowskiej komendy publikują portrety pamięciowe sprawcy (lub sprawców), licząc na pomoc.
Wszystkie osoby mające istotne dla sprawy informacje, są proszone o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, o kontakt pod numerem telefonu: 34 369-12-55, 997 lub o zgłaszanie się do najbliższej jednostki policji. Anonimowość zapewniona.

Page generated in 0.029 seconds.