Z ostatniej chwili

Pościg za kierowcą renaulta megane

2021-02-25 10:58:14 informacje
img

Policjanci z Myszkowa i Koziegłów prowadzili pościg za 31-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mieszkaniec Żarek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, bo nie miał do tego uprawnień. Zatrzymanemu grozi 5 lat więzienia – informuje myszkowska Policja.

W poniedziałek przed godz. 22.00 podczas kontroli prędkości w Żarkach na ul. Myszkowskiej patrol drogówki namierzył kierowcę renaulta megane, który przekroczył dozwoloną prędkość. Pomimo wyraźnego sygnału nakazującego mu zatrzymać pojazd, kierowca zlekceważył polecenie mundurowych i z impetem ruszył w kierunku centrum Żarek. Mundurowi z drogówki rozpoczęli pościg. Wsparcia udzieliły inne patrole, w tym również mundurowi z Koziegłów. Kierowca renaulta, chcąc zgubić policjantów, z dużą prędkością pokonywał kolejne miejscowości w gminie Koziegłowy, popełniając przy tym szereg wykroczeń. W pewnym momencie policyjny patrol prewencji z Koziegłów namierzył ścigany pojazd i przejął pościg za sprawcą. Mundurowi, jadąc tuż za nim, próbowali zatrzymać samochód, ale siedzący za kierownicą cały czas zajeżdżał im drogę, gwałtownie hamował, potem przyspieszał. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z zakrętu i wjechał w mokradła i nieużytki rolne. Tym samym jego szaleńcza jazda zakończyła się. Koziegłowscy stróże prawa pobiegli w to miejsce i wyciągnęli go z auta. Jak się okazało, za kierownicą siedział dobrze znany mundurowym 31-letni żarczanin. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Podczas zatrzymania zachowywał się bardzo agresywnie. 31-latkowi została pobrana krew do badań. Oprócz konsekwencji za jazdę bez uprawnień odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat więzienia. Odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki przed policjantami.

Niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed stróżami prawa musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz bezwzględnym zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0134 seconds.