Z ostatniej chwili

Posługiwał się cudzą kartą bankomatową

2019-01-14 14:03:02 informacje
img

Zarzuty kilkakrotnego użycia cudzej karty bankomatowej, przywłaszczenia dokumentów i posłużenia się cudzym dowodem osobistym usłyszał 39-letni mieszkaniec powiatu koneckiego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna odnalazł zagubiony portfel i postanowił zrobić zakupy na czyjeś konto. Zatrzymanie go było możliwe dzięki czujności ekspedientki ze sklepu i pomocy funkcjonariuszy Straży Granicznej z Częstochowy - informuje częstochowska Policja.
W sobotę rano oficer dyżurny częstochowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym ze sklepów w centrum Częstochowy klient próbował zapłacić za towar najprawdopodobniej cudzą kartą bankomatową. Na miejsce  pojechali policjanci z Komisariatu I. Jak ustalili, ekspedientka wykazała się wyjątkową czujnością. Gdy zauważyła na karcie, którą mężczyzna chciał zapłacić za zakupy zbliżeniowo, dane kobiety, zapytała, do kogo należy karta. Klient pokazał jej wtedy dowód osobisty - rzekomo jego partnerki. Ekspedientka nie dała się jednak zwieść. Przeanalizowała wszystkie okoliczności zdarzenia i postanowiła poinformować policję. Sama skontaktowała się też za pomocą portalu społecznościowego z właścicielką dokumentów. Wtedy wyszło na jaw, że mieszkanka Częstochowy dzień wcześniej zgubiła portfel.
Mężczyzna wraz z towarzyszącymi mu dwiema osobami opuścił sklep, jednak dzięki pomocy funkcjonariuszy Straży Granicznej – Grupy Zamiejscowej z Częstochowy, którzy akurat pełnili służbę w pobliżu, udało się go zatrzymać jeszcze tego samego dnia. Badanie wykazało w organizmie zatrzymanego 39-latka prawie 1,5 promila alkoholu.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy wykazał, że podejrzany posłużył się znalezioną kartą bankomatową aż 8-krotnie, a raz próbował, jednak zamierzonego celu nie osiągnął dzięki właściwej postawie ekspedientki. Mężczyzna usłyszał też zarzuty przywłaszczenia dokumentów i posłużenia się cudzym dowodem osobistym. Mieszkaniec powiatu koneckiego wcześniej odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.
Szczegóły sprawy wyjaśniają  śledczy z wydziału kryminalnego komisariatu I w Częstochowie, wspólnie z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, który po przeanalizowaniu akt zadecyduje o dalszym losie podejrzanego. Utracone dokumenty wróciły do właścicielki.

Page generated in 0.0307 seconds.