Z ostatniej chwili

Poszukiwana 16 listami gończymi zatrzymana w Częstochowie

2019-02-06 12:08:48 informacje
img

Częstochowscy policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób natrafili na trop 23-latki poszukiwanej od połowy 2017 r. Kobietę zatrzymali w jednym z mieszkań w Częstochowie. Była poszukiwana 16 listami gończymi i 59 nakazami doprowadzenia za szereg przestępstw internetowych. Kryminalni zatrzymali również partnera kobiety, który uczestniczył w przestępczym procederze. Obojgu grozi 8 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.
Na trop 23-letniej oszustki internetowej policjanci wpadli, gdy w poniedziałek przed jednym z częstochowskich banków zatrzymali jej partnera. Mężczyzna był poszukiwany przez prokuratury z kilku różnych miast na terenie kraju za oszustwa internetowe. Łącznie wystawiono za nim 9 listów gończych i 10 nakazów doprowadzenia. W toku dalszych czynności stróże prawa dotarli też do miejsca przebywania jego partnerki - mieszkanki Łąkowa. Jak się okazało, kobieta od lipca 2017 r. była poszukiwana 16 listami gończymi i 59 nakazami doprowadzenia również za dokonane przestępstwa internetowe. 
Para od około 3 lat prowadziła działalność przestępczą, polegającą na fikcyjnej sprzedaży przedmiotów oferowanych na popularnych portalach internetowych - głównie był to sprzęt RTV i AGD. Warunkiem wysłania towaru była przedpłata na konto sprzedawcy, jednak po wykonaniu przelewu nabywca nie otrzymywał kupionego sprzętu. Działając w ten sposób, para dokonała ponad 100 oszustw na terenie całego kraju. Za popełnione czyny grozi im teraz do 8 lat więzienia.

Page generated in 0.0288 seconds.