Z ostatniej chwili

Poszukiwani świadkowie

2018-04-24 10:48:47 informacje
img

Kryminalni z Kłobucka poszukują świadków dwóch kwietniowych zdarzeń drogowych. Do pierwszego wypadku, potrącenia 24-letniego mężczyzny, doszło w nocy 2 kwietnia na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. Drugie zdarzenie – potrącenie rowerzysty miało miejsce około godz. 22.30 w dniu 3 kwietnia na ul. Krzepickiej w Parzymiechach - informuje kłobucka Policja.
Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 2 kwietnia około godz. 2.30 na ul. Częstochowskiej w Miedźnie (DW 491). Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że 20-letni kierowca jadący chevroletem w kierunku Częstochowy potrącił stojącego na jezdni mężczyznę. Potrącony to 24-letni mieszkaniec gminy Kłobuck, który po wypadku trafił z obrażeniami ciała do częstochowskiego szpitala. Kierowca samochodu biorącego udział w zdarzeniu był trzeźwy.
Następnego dnia, to jest 3 kwietnia, kilkanaście minut przed północą dyżurny kłobuckiej komendy został poinformowany o potrąceniu rowerzysty na ul. Krzepickiej w Parzymiechach. Z informacji uzyskanych od zgłaszającego wynikało, że do zdarzenia doszło godzinę wcześniej, czyli około 22.30. Policjanci skierowani do obsługi tego zdarzenia dojechali do domu pokrzywdzonego 51-letniego mieszkańca gminy Lipie, kiedy ten był badany przez zespół karetki pogotowia. Z informacji uzyskanych od mężczyzny wynikało, że gdy jechał w kierunku miejscowości Zimnowoda, został potrącony przez wyprzedzającego go jasnego busa. Mężczyzna z niezagrażającymi życiu obrażeniami ciała został zabrany do częstochowskiego szpitala. W chwili dojazdu policjantów do jego miejsca zamieszkania rowerzysta miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Busa, który miał brać udział w zdarzeniu, do tej pory nie udało się ustalić.
Wszystkie osoby będące świadkami lub posiadające informacje w sprawie powyższych wypadków proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Page generated in 0.0316 seconds.