Z ostatniej chwili

Poszukiwany ENA i 2 listami gończymi w rękach policjantów

2019-12-18 14:23:32 informacje
img

Dzielnicowy z „jedynki” i policjanci specjalizujący się w poszukiwaniu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 30-latka. Mężczyzna poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości za popełnione przestępstwa m.in. rozboje i kradzieże. Sąd wydał za nim 2 listy gończe.

Poszukiwania mieszkańca Częstochowy zostały wszczęte 3 lata temu. Podstawą uruchamiającą procedurę było wydanie przez prokuraturę w Częstochowie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego, a następnie przez sąd listu gończego. Kryminalni zdołali wówczas potwierdzić, że poszukiwany przebywa poza granicami kraju. Wiedząc, że ukrywa się w państwach Europy, wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych.

Czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanego na terenie Polski trwały nieprzerwanie. Wizyty dzielnicowego w miejscu zamieszkania i nieustanne rozmowy z rodziną spowodowały, że 30-latek zrozumiał, że nie uniknie kary. Po powrocie do Polski sam zgłosił się do komisariatu. Został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe kilka lat.

 

Page generated in 0.0184 seconds.