Z ostatniej chwili

Poszukiwany listem gończym nie uniknie odpowiedzialności

2021-11-30 12:58:21 informacje
img

Kryminalni z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Częstochowy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi przez częstochowski sąd. 34-latek od 3 lat ukrywał się poza granicami kraju przed wymiarem sprawiedliwości. Gdy po kilku latach przyjechał do Polski, by odwiedzić rodzinę, wpadł w ręce policyjnych „poszukiwaczy” i trafił do aresztu, gdzie spędzi ponad 1,5 r. – informuje Policja.

Częstochowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości wiele razy udowodnili, że prędzej czy później przestępca odpowie za swoje czyny. Tym razem przekonał się o tym 34-latek, poszukiwany przez częstochowski sąd.

W 2013 r. dokonał kradzieży i kradzieży z włamaniem oraz znieważył częstochowskich stróżów prawa. Kilka lat później zapadł wyrok, a on postanowił wyjechać do Niemiec, by uniknąć odpowiedzialność za popełnione przestępstwa. W tym roku chciał jednak przed świętami odwiedzić swoich bliskich, więc w ubiegłą sobotę 26 listopada przyjechał do Polski. Po dwóch dniach spędzonych w gronie rodziny, ku jego zaskoczeniu, do drzwi zapukali nieumundurowani policjanci. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu, gdzie spędzi teraz ponad 1,5 r. 

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0217 seconds.