Z ostatniej chwili

Poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policjantów

2021-09-06 09:23:47 informacje
img

Kryminalni z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Częstochowy zatrzymali członka zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej przestępstw karnych i karno-skarbowych. 59-letni mężczyzna ukrywał się od września 2020 r., po tym, jak funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów działającą na terenie powiatu częstochowskiego. Trafił już do aresztu - informuje częstochowska Policja.
Ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości przestępcę „poszukiwacze” z Częstochowy namierzyli w czwartkowe popołudnie.
59-letni częstochowianin od lipca był poszukiwany listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która na terenie powiatu częstochowskiego nielegalnie wytwarzała wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 
Policyjni „łowcy głów” skrupulatnie analizowali każdy szczegół, mogący naprowadzić ich na trop 59-latka. Dzięki ich zaangażowaniu i wnikliwym działaniom operacyjnym udało się schwytać mężczyznę na jego posesji. Gdy nieumundurowani funkcjonariusze zapukali do drzwi jego domu, mieszkający z nim członek rodziny zapierał się, że 59-latka nie ma i nie wie, gdzie jest. Podczas gdy zajmował rozmową policjantów, poszukiwany postanowił niespostrzeżenie wyjść z drugiej strony budynku. Na nic jednak zdał się jego przebiegły plan, ponieważ na swojej drodze spotkał drugi nieumundurowany patrol policjantów. Stróże prawa zatrzymali, a następnie doprowadzili go do aresztu, gdzie spędzi teraz najbliższy miesiąc. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi mu do 5 lat więzienia.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0175 seconds.