Z ostatniej chwili

Poszukiwany w rękach policji

2018-02-12 14:41:30 informacje
img

Częstochowscy policjanci specjalizujący się w poszukiwaniu osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili miejsce pobytu i zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 31-latka. Za mężczyzną wydanych było 5 listów gończych i kilkanaście nakazów doprowadzenia i zarządzeń, wydanych łącznie przez 21 prokuratur - informuje częstochowska Policja.
Policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wpadli niedawno na trop 31-latka, który od blisko 5 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna „wyspecjalizował” się w oszustwach gospodarczych i internetowych. Dział od wielu lat w całym kraju. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, 5 listami gończymi i kilkunastoma nakazami doprowadzenia oraz zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu. Łącznie podstawy do poszukiwań wydało 21 prokuratur z całego kraju, a śledczy nie wykluczają, że wpłyną kolejne.
Częstochowianin ukrywał się przed organami ścigania od 2013 r. Kryminalni sprawdzali szczegółowo każdą informację, która mogłaby doprowadzić ich do miejsca pobytu mężczyzny. Przełom w sprawie nastąpił na początku roku. Śledczy ustalili, że 31-latek może ukrywać się w jednej z miejscowości pod Warszawą. Ich podejrzenia potwierdziły się. Mężczyzna został zatrzymany, trafił już do aresztu śledczego. Wkrótce stanie przed sądem

Page generated in 0.0361 seconds.