Z ostatniej chwili

Potrącenie pieszej w Kłobucku

2020-12-18 12:38:12 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło w Kłobucku 16 grudnia w godzinach rannych. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 58-letni kierujący citroenem potrącił 82-letnią kobietę, która przechodziła przez pasy. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala - informuje kłobucka Policja.

Do zdarzenia doszło rano, kilka minut po godz. 7.00 w Kłobucku na ul. 11 Listopada. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący osobowym citroenem 58-letni mężczyzna, poruszając się w kierunku Łobodna, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych, z lewej strony na prawą stronę 82-latkę, której towarzyszyła inna kobieta. Pokrzywdzona, mieszkanka Kłobucka, z obrażeniami ciała została zabrana do częstochowskiego szpitala. Przechodząca wraz z nią kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Kierujący samochodem, mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki. Teraz wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0238 seconds.