Z ostatniej chwili

Potrącenie pieszej w Zawadach

2020-02-05 10:28:40 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek 3 lutego około godz.17.40 na ul. Częstochowskiej w Zawadach. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że jadący w kierunku Działoszyna 50-letni kierowca ciągnika siodłowego z naczepą potrącił 89-latkę, która prowadziła rower. Kobieta szła w tym samym kierunku, nie miała na sobie elementów odblaskowych - informuje kłobucka Policja.

Na skutek zdarzenia 89-latka, mieszkanka gminy Popów, doznała poważnych obrażeń ciała. Z miejsca wypadku została zabrana do częstochowskiego szpitala.

Kierowca ciężarowego zestawu jest mieszkańcem powiatu wieluńskiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki, a także biegły sądowy badający stan techniczny pojazdów. W toczącym się postępowaniu uwzględniona zostanie również opinia biegłego z zakresu rekonstrukcji i przebiegu wypadków drogowych.

Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

 

Page generated in 0.02 seconds.