Z ostatniej chwili

Powstaje plac zabaw przy Perepeczki

2018-09-19 16:08:27 informacje
img

Rozpoczęło się  zagospodarowywanie terenu przy przedłużeniu ul. Racławickiej do Staszica, czyli obecnej ul. Perepeczki. Kosztem 1,6 mln zł do końca listopada mają tam powstać m.in. plac zabaw, rowerowy tor przeszkód i parking na blisko 50 samochodów - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  
Zagospodarowanie terenu przy ul. Perepeczki to dopełnienie drogowej inwestycji, która połączyła ul. Racławicką i Staszica. W ramach inwestycji zakończonej w 2017 r. kosztem 3,2 mln zł wybudowano nową jezdnię, ciągi pieszo-rowerowe i parkingi. Wcześniej warianty realizacji tej inwestycji były przedmiotem konsultacji społecznych, w raporcie z których został określony przebieg nowej drogi oraz zasugerowany sposób zagospodarowania przyległego terenu.
- Zgodnie z wolą i potrzebami mieszkańców powstaną tu zarówno miejsca parkingowe, jak i plac zabaw służący różnym formom rekreacji – mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. - Mieszkańcy Śródmieścia, którym zdarza się narzekać, że zarówno parkingów, jak i miejsc do spędzania wolnego czasu w centrum miasta jest za mało, będą mogli wkrótce skorzystać zarówno z efektów tej inwestycji, jak i np. placu do street work-outu i gier towarzyskich, który powstaje nieopodal, przy al. Kościuszki, w ramach budżetu obywatelskiego.       
W zakresie prac przy ul. Perepeczki jest plac zabaw dla dzieci, w tym minipark linowy oraz tor rowerowy z muldami. Będą też ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.
Uporządkowana zostanie kwestia parkowania – zbudowanych zostanie 48 miejsc parkingowych. Po zakończeniu prac Śródmieście ma zyskać oświetlone, bezpieczne, a przy tym dobrze skomunikowane miejsce w samym centrum miasta, dotychczas nie  do końca wykorzystane i zagospodarowane. Koszt inwestycji to 1,6 mln zł. Wykonawcą prac budowlanych, które mają się zakończyć do końca listopada, jest  Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego
Fot. i ilustracje: Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0312 seconds.