Z ostatniej chwili

Powstaną trzy miejsca do rekreacji i zabawy

2020-06-01 11:03:31 informacje
img

Dzięki budżetowi obywatelskiemu przy Zespole Szkół im. J. Kochanowskiego będzie można skakać w dal, przy al. Pokoju powstanie prawie nowy plac zabaw, a na Stradomiu niezagospodarowany teren zamieni się w miejsce do rekreacji. Miasto czeka do 9 czerwca na oferty firm zainteresowanych wykonaniem tych zadań - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.  
Bieżnia lekkoatletyczna powstanie przy ul. Warszawskiej – na terenie Zespołu Szkół im. Kochanowskiego. Jest tam już plac rekreacji, oddany do użytku w listopadzie 2018 r. Roboty przy budowie bieżni zaczną się od rozbiórki fragmentów nawierzchni i prac ziemnych. Lekkoatletyczna bieżnia z czterema torami będzie miała całkowitą długość 68 m. Będzie też skocznia do skoków w dal oraz mała architektura: ławki i kosze na śmieci. Przyległy teren zostanie wyrównany i oczyszczony, wraz z odtworzeniem trawników.
Na Stradomiu przy ul. Zaciszańskiej – na terenie niezagospodarowanym i porośniętym samorzutnie roślinnością  – po wykonaniu drobnych rozbiórek i robót ziemnych pojawią się stół do tenisa stołowego, urządzenia zabawowe (dwie huśtawki „bocianie gniazdo” i karuzela) oraz siłowni terenowej. Zainstalowane będą ławki, stojaki na rowery, słupki blokujące z podwójnym łańcuchem, kosze na śmieci i tablica informacyjna. Nawierzchnia ma być zrobiona częściowo z kostki, a częściowo będzie to bezpieczna nawierzchnia piaskowa oraz z gumowych mat przerostowych. Przyległy teren zostanie wyrównany i oczyszczony, założone zostaną też trawniki – wysiewane i z darni rolowanej.
Na Rakowie plac zabaw z drewnianymi urządzeniami w podwórzu przy al. Pokoju 15/17 przejdzie metamorfozę. Prace zaczną się m.in. od demontażu odcinka istniejącego ogrodzenia – trzeba będzie je przestawić, podobnie jak m.in. huśtawkę i 2 ławki. Po niwelacji terenu zamontowane zostaną tam nowe urządzenia zabawowe (urządzenie wielofunkcyjne, huśtawka „bocianie gniazdo”, domek dla dzieci i domek ze zjeżdżalnią), sprzęt do ćwiczeń (m.in. z orbitrekiem, „biegaczem” i „wioślarzem”) oraz mała architektura. Nawierzchnię będzie stanowić po części kostka betonowa, a częściowo piasek. Wcześniej zdemontowany odcinek ogrodzenia zostanie przeniesiony w nieco inne miejsce, wraz z dodatkową furtką. Całości dopełnią nowo założone trawniki wysiewane i rolowane.    
Jeśli przetarg i same roboty przebiegną bez przeszkód, finał inwestycji we wszystkich trzech lokalizacjach zaplanowano na 25 sierpnia.
Na zdjęciu: plac rekreacji przy ZS im. J. Kochanowskiego, gdzie pojawi się teraz nowa bieżnia
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0159 seconds.