Z ostatniej chwili

Powstanie częstochowski batalion WOT

2023-11-30 11:15:35 informacje
img

Jak informuje Wojskowe Centrum Rekrutacji, trwają przygotowania do stworzenia częstochowskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Poszukiwani są kandydaci głównie z północnej części województwa śląskiego, którzy chcą połączyć pracę zawodową z byciem żołnierzem. Docelowo w częstochowskim batalionie służyć będzie ponad 600 żołnierzy. Aby zgłosić się w szeregi batalionu, wystarczy podstawowe wykształcenie i chęci, do korpusu podoficerskiego należy mieć ukończoną szkołę średnią, natomiast oficerami będą mogli zostać absolwenci szkół wyższych. Kandydat powinien mieć obywatelstwo polskie, zdolność fizyczną i psychofizyczną, ukończone 18 lat i nie pełnić innego rodzaju służby.

WOT opiera swój potencjał na żołnierzach-ochotnikach. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w weekendy, służbę tę można pogodzić z życiem rodzinnym i zawodowym. W czasie wojny głównym zadaniem Wojsk Obrony Terytorialnej jest wsparcie wojsk operacyjnych, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji reagowania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych.

Page generated in 0.0153 seconds.