Z ostatniej chwili

Powstanie dom dla osób z niepełnosprawnościami

2019-03-04 14:36:29 informacje
img

Fundacja Oczami Brata zbuduje dom dla swoich podopiecznych. Dach nad głową znajdzie w nim 8 osób z niepełnosprawnością intelektualną sprzężoną - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Dom przeznaczony będzie dla dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, które ze względu na swoją niesamodzielność oraz wiek rodziców i opiekunów nie są w stanie samodzielnie zamieszkać we własnym mieszkaniu.
Budynek powstanie w dzielnicy Błeszno przy ul. Brzezińskiej. Znajdzie się w nim m.in. 8 pokoi, aneks kuchenny, łazienki, toalety, miejsca do rehabilitacji, będzie też ogród, a na terenie działki powstanie sala widowiskowa i zaplecze techniczno-gastronomiczne. Projekt przewiduje także przestrzeń wspólną, dostępną zarówno dla podopiecznych, jak i dla lokalnej społeczności.
Fundacja Oczami Brata powstała w styczniu 2014 r. Przez 5 lat swojej działalności otworzyła m.in. Specjalistyczno-Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego, 9 pracowni aktywizacji społeczno-zawodowej, 3 mieszkania wspomagano-treningowe oraz klubokawiarnię. Realizuje autorski program dochodzenia do samodzielności osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi przez m.in. wsparcie asystentów osobistych osób niepełnosprawnych czy trenerów aktywności.
W ostatnim czasie działania fundacji zgłoszono za szereg działań na rzecz osób z niepełnosprawnością w Częstochowie do prestiżowej, europejskiej nagrody „Innowacje w Polityce” przyznawanej przez Instytut Innowacji w Wiedniu.
Współpraca Fundacji z miastem polega na realizacji projektów własnych gminy i projektów współfinansowanych ze środków EU m.in. Aktywni Niepełnosprawni w Częstochowie, Innowacje w pomocy społecznej, Częstochowski Everest, Mieszkanie chronione – treningowe.
Zainteresowani wsparciem przedsięwzięcia mogą to zrobić za pośrednictwem platformy: https://pomagamy.im/domoczamibrata 

Page generated in 0.0301 seconds.